Technical drawing
Go to the content Go to the main menu Go to search
White
Price on a request, contact us at export@halla.cz
| Type of installation | |
|---|---|
| Light distribution | |
| Colour of the luminaires | White |
| Material | Aluminium |
| Lifetime | L80/B20 50 000 hours |
|---|---|
| Warranty | 5 years |
| Description of luminaires | Luminaire surface/wall mounted |
| Dimensions | ∅ 400 mm × 62 mm |
|---|
| Light source | LED MODUL |
|---|
| Type of optical system | Microprisma |
|---|---|
| Luminous flux* | 3000 lm |
| Colour Temperature | 2700 K - 6500 K Tunable White |
| Luminous efficacy | 70 lm/W |
| MacAdam Light source | 3 |
|---|---|
| Colour rendering index | 90 |
| UGR max. X=4H Y=8H, ϱ=70,50,20 | 19.6 |
| Luminaire power input* | 42.6 W |
|---|---|
| Connection of the luminaires | DALI DT8 |
| Electrical voltage | 220-240V |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
IP 40
*±10 %