Lighting system
Flumo60-S 228S-2XXK-XXGXE/840, S
Silver
Flumo60-S 228S-2XXK-XXGXE/840, S
Silver
Price on a request, contact us at export@halla.cz
| Type of installation | |
|---|---|
| Light distribution | |
| Colour of the luminaires | Silver |
| Material | Aluminium |
| Lifetime | L80/B20 50 000 hours |
|---|---|
| Warranty | 5 years |
| Description of luminaires | Luminaire surface/suspended |
| item description | Arch Rxxx - Y° |
| Dimensions | 1917 mm × 60 mm × 65 mm |
|---|
| Type of optical system | Opal diffuser |
|---|---|
| Luminous flux* | 435 lm - 4780 lm |
| Colour Temperature | 4000 K cool white |
| Luminous efficacy | 114 lm/W |
| MacAdam Light source | 3 |
|---|---|
| Colour rendering index | 80 |
| UGR max. X=4H Y=8H, ϱ=70,50,20 | 99 |
| Luminaire power input* | 3.8 W - 43 W |
|---|---|
| Connection of the luminaires | ON/OFF |
| Electrical voltage | 220-240V |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
IP 20
*±10 %