Flumo60-S 228S-501K-15GGE/830, W
White
Price on a request, contact us at export@halla.cz
| Type of installation | |
|---|---|
| Light distribution | |
| Colour of the luminaires | White |
| Material | Aluminium |
| Lifetime | L80/B20 50 000 hours |
|---|---|
| Warranty | 5 years |
| Description of luminaires | Luminaire suspended |
| Dimensions | 860 mm × 60 mm × 65 mm |
|---|
| Light source | LED MODUL |
|---|
| Type of optical system | Opal diffuser |
|---|---|
| Luminous flux* | 2030 lm |
| Colour Temperature | 3000 K warm white |
| Luminous efficacy | 103 lm/W |
| MacAdam Light source | 3 |
|---|---|
| Colour rendering index | 80 |
| Luminaire power input* | 19.8 W |
|---|---|
| Connection of the luminaires | ON/OFF |
| Electrical voltage | 220-240V |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
IP 20
*±10 %
Accessories
00-00300, N
Nickel
wire suspension 2000mm
00-00301, N
Nickel
wire suspension 4000mm
00-00302, N
Nickel
wire suspension 6000mm
00-00352, K
Transparent
cable 3x0,75 2000mm
00-00358, K
Transparent
cable 3x0,75 4000mm
00-00360, K
Transparent
cable 3x0,75 6000mm
00-00370, W
White
ceiling cup 80x80x32mm
228-20101, W
White
2 end caps
228-20200, N
arranging coupler