Technical drawing
Go to the content Go to the main menu Go to search
White
Price on a request, contact us at export@halla.cz
| Type of installation | |
|---|---|
| Light distribution | |
| Colour of the luminaires | White |
| Material | Aluminium |
| Lifetime | L90/B50 50 000 hours |
|---|---|
| Warranty | 5 years |
| Description of luminaires | Luminaire recessed |
| Dimensions | 1683 mm × 54 mm × 95 mm |
|---|---|
| Weight | 2.6 kg |
| Light source | LED MODUL |
|---|
| Type of optical system | Opal diffuser |
|---|---|
| Luminous flux* | 2070 lm |
| Colour Temperature | 3000 K warm white |
| Luminous efficacy | 89 lm/W |
| MacAdam Light source | 2 |
|---|---|
| Colour rendering index | 80 |
| UGR max. X=4H Y=8H, ϱ=70,50,20 | 25.1 |
| Luminaire power input* | 23.2 W |
|---|---|
| Connection of the luminaires | ON/OFF |
| Electrical voltage | 220-240V |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
IP 20
*±10 %
White
2x recessed end cap - metal, 5-conductor terminal box, grommet
White
2x recessed end cap long - metal, 5-conductor terminal box, grommet
Galvanized
straight connector
Nickel
wire suspension 2000mm